SZC logo

Berettyóújfalui Szakképzési Centrum

OM kód: 203030/031 | 4150 Püspökladány, Gagarin u. 2.

Intézmény logo

Berettyóújfalui SZC Karacs Ferenc Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola

HírekKözérdekű adatokKRÉTA

Hírek

2024. márc. 22.


admin

  MPN2024 Lélekmozgató pályázat

  A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) 2024-ben immáron hetedik alkalommal szervezi meg a Magyar Parasport Napját február 22-én. Ez alkalomból meghirdetésre került az MPN2024 Lélekmozgató pályázat, melyre iskolánk programbeszámolóval pályázott.

  MPN2024 Lélekmozgató pályázat

  A Magyar Parasport Napjáról osztálykeretek között emlékeztünk meg 2024. február 22-én és az azt követő néhány napon. Próbáltuk iskolánk minél több diákjával megismertetni a parasportolók szívszorító és egyben példaértékű történeteit.

  Osztályfőnöki órák keretében beszélgettünk a fogyatékkal élő emberek mindennapi nehézségeiről, problémáiról, a gyakran felmerülő előítéletekről. Parasportolókkal készült interjúkat, dokumentumfilmeket is néztünk. Szerettük volna elérni, hogy tanulóink megértsék, mit jelent fogyatékkal élni. Ebben a videók, a beszélgetések és az intézménylátogatások nagy mértékben segítettek.

  A programok szervezésében, lebonyolításában részt vett oktatóink:

  Barátné Gebefügi Ildikó, Biró László, Gali Zoltán, Gulyásné Nagy Edit Margit, Háriné Tamás Zsuzsanna, Hubay Tímea, Kotriczné Daróczi Irén, Ráczné Lévai Éva, Schubert László, Szabóné Nagy Ildikó, Török Ildikó, Ugrai-Kiss Mónika.

   

  A lélekmozgató osztályfőnöki órákon az alábbi osztályok tanulói vettek részt:

  9.a gimnáziumi osztály 20 tanulója

  9.b technikumi osztály 34 tanulója

  9.D szakképző iskolai osztály 34 tanulója

  10.a gimnáziumi osztály 17 tanulója

  10.C szakképző iskolai osztály 8 tanulója

  10.D szakképző iskolai osztály 20 tanulója

  10.E szakképző iskolai osztály szociális ápoló és gondozó csoport 11 tanulója

  11.b technikumi osztály 17 tanulója

  11.D szakképző iskolai osztály 17 tanulója

  11.E szakképző iskolai osztály 20 tanulója

  12.b technikumi osztály 28 tanulója

  Összesen 226 tanuló

  A pályázat során készült fotókból és a végzett tevékenységekről készített összefoglaló megtekinthető az alábbi linken.

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Beiratkozás a 2024/2025-ös tanévre

  Beiratkozás a 2024/2025-ös tanévre

  Kedves Végzős Nyolcadikosok, leendő Karacsos Diákok! Gratulálunk a felvételi eredményetekhez és egyben köszönjük, hogy iskolánkat választottátok!

  2024. jún. 10.


  admin

  Felnőttképzés 2024/2025

  Felnőttképzés 2024/2025

  A Berettyóújfalui SZC Karacs Ferenc Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola 2024/2025-ös tanévre az alábbi ingyenes képzésekre várja a jelentkezőket:

  2024. jún. 7.


  admin

  MH Mészáros Lázár tanulmányi ösztöndíj pályázati lehetőség

  MH Mészáros Lázár tanulmányi ösztöndíj pályázati lehetőség

  A Magyar Honvédség személyi állományának utánpótlásához szükséges, a katonai oktatást folytató intézményekben nem megszerezhető végzettséget igénylő beosztások feltöltése érdekében a Honvéd Vezérkar, Személyzeti Csoportfőnökség pályázatot írt ki a felsőoktatásban, valamint a szakképzésben tanulók részére, a Mészáros Lázár tanulmányi ösztöndíj elnyerésére.

  2024. máj. 17.


  admin


  Partnereink

  SZC logo

  Berettyóújfalui Szakképzési Centrum


  Berettyóújfalui SZC Karacs Ferenc Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola

  4150 Püspökladány, Gagarin u. 2.

  Telefon: +3654451102

  E-mail: titkarsag@karacs.berettyoujfaluiszc.hu

  OM azonosító: 203030/031


  2024Berettyóújfalui SZC Karacs Ferenc Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola