Tantárgyi menetrendek

Aktuális információ

A középiskolai felvételivel kapcsolatos tudnivalók

Jelentkezési határidő 9. évfolyamra: 2024.02.21.

A gimnáziumi képzésre jelentkezők esetében előírás a központi írásbeli vizsga, melyre 2024. január 20-án kerül sor.

Felvételi rangsorolás módja

A gimnáziumi képzésre jelentkezők rangsorához a pontokat 50%-ban a hozott eredmények (7. osztály év végi és 8. osztály félévi osztályzatok (magyar nyelv, magyar irodalom, idegen nyelv, matematika, történelem, földrajz, fizika, kémia, biológia, digitális kultúra tantárgyak számtani átlaga x 10) adják, 25%-ban vesszük figyelembe a magyar nyelvi és 25 %-ban a matematika központi írásbeli felvételi eredményét.

A technikumi képzésekre jelentkezők felvételi rangsorát a hozott eredmények a 7. osztály év végi és a 8. osztály félévi átlagai (magyar nyelv, magyar irodalom, idegen nyelv, matematika, történelem, földrajz, fizika, kémia, biológia, digitális kultúra) alapján állapítjuk meg.

A szakképző iskolába jelentkezők rangsorát a hozott eredmények – a 7. osztály év végi és a 8. osztály félévi átlagai alapján állapítjuk meg. A felvételhez egészségügyi alkalmasság orvosi igazolása is szükséges.