2024. márc. 22.

MPN2024 Lélekmozgató pályázat

A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) 2024-ben immáron hetedik alkalommal szervezi meg a Magyar Parasport Napját február 22-én. Ez alkalomból meghirdetésre került az MPN2024 Lélekmozgató pályázat, melyre iskolánk programbeszámolóval pályázott.

MPN2024 Lélekmozgató pályázat

A Magyar Parasport Napjáról osztálykeretek között emlékeztünk meg 2024. február 22-én és az azt követő néhány napon. Próbáltuk iskolánk minél több diákjával megismertetni a parasportolók szívszorító és egyben példaértékű történeteit.

Osztályfőnöki órák keretében beszélgettünk a fogyatékkal élő emberek mindennapi nehézségeiről, problémáiról, a gyakran felmerülő előítéletekről. Parasportolókkal készült interjúkat, dokumentumfilmeket is néztünk. Szerettük volna elérni, hogy tanulóink megértsék, mit jelent fogyatékkal élni. Ebben a videók, a beszélgetések és az intézménylátogatások nagy mértékben segítettek.

A programok szervezésében, lebonyolításában részt vett oktatóink:

Barátné Gebefügi Ildikó, Biró László, Gali Zoltán, Gulyásné Nagy Edit Margit, Háriné Tamás Zsuzsanna, Hubay Tímea, Kotriczné Daróczi Irén, Ráczné Lévai Éva, Schubert László, Szabóné Nagy Ildikó, Török Ildikó, Ugrai-Kiss Mónika.

A lélekmozgató osztályfőnöki órákon az alábbi osztályok tanulói vettek részt:

9.a gimnáziumi osztály 20 tanulója

9.b technikumi osztály 34 tanulója

9.D szakképző iskolai osztály 34 tanulója

10.a gimnáziumi osztály 17 tanulója

10.C szakképző iskolai osztály 8 tanulója

10.D szakképző iskolai osztály 20 tanulója

10.E szakképző iskolai osztály szociális ápoló és gondozó csoport 11 tanulója

11.b technikumi osztály 17 tanulója

11.D szakképző iskolai osztály 17 tanulója

11.E szakképző iskolai osztály 20 tanulója

12.b technikumi osztály 28 tanulója

Összesen 226 tanuló

A pályázat során készült fotókból és a végzett tevékenységekről készített összefoglaló megtekinthető az alábbi linken.